Wydawnictwa

KINO STYLU ZEROWEGO. Dwadzieścia lat później

Dostępność:: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Nasza cena: 53,90 zł 53.90
Cena netto: 51,33 zł
Cena wydawcy: 59,90 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Przylipiak Mirosław

KINO STYLU ZEROWEGO. Dwadzieścia lat później

 

Nowe, uaktualnione i znacznie poszerzone wydanie!

Ta edycja książki obejmuje ostatnie lata kinematografii. Obowiązkowa pozycja dla filmoznawców i kulturoznawców, ale także dla wszystkich świadomych widzów, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzą o kinie współczesnym.

W niniejszej książce autor szczegółowo opisuje rozwiązania warsztatowe, które sprzyjają osiągnięciu przezroczystości stylu. Zarazem stawia pytanie, czy w kinie współczesnym, zwanym niekiedy postklasycznym, reguły stylu zerowego nadal obowiązują, a widzowie w dalszym ciągu skupiają się głównie na fabule, zdarzeniach, postaciach, czy też może pojawili się nowi odbiorcy, którzy czerpią przyjemność ze śledzenia aluzji do innych filmów oraz z gry filmową formą. Lektura tej książki pozwoli czytelnikowi w nowy sposób spojrzeć na utwory filmowe. Odbiór fabuły zostanie uzupełniony o świadomość artystycznego języka, która wzbogaca świat przeżyć widza, a zarazem decyduje o oryginalności i wartości dzieła sztuki.

„Autorowi, jako pierwszemu, powiodło się w pełni napisanie pracy, która wprowadza w nowoczesną wiedzę o kinie”.
prof. dr hab. Alicja Helman
Uniwersytet Jagielloński

„Inicjatywę wznowienia książki Kino stylu zerowego, poszerzonej o część dotyczącą kina współczesnego, uważam za ze wszech miar słuszną. Będzie to wielka pomoc dla czytelników interesujących się kinem zerowym, a także postmodernizmem. Książka porządkuje wiedzę na temat kina współczesnego, w sposób czytelny, a zarazem bardzo intrygujący wskazuje na związki między nim a poprzednimi okresami historii filmu.
prof. Ewa Mazierska-Kerr
University of Central Lancashire

Dane techniczne

ISBN 978-83-7489-689-4
Format B5
Objętość 368 stron
Oprawa miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl