Wydawnictwa

Przegryź dyktando jak smaczne mango Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej

1.jpg
  • nowość
Dostępność:: dostępny
Wysyłka w: 4 dni
Nasza cena: 13,50 zł 13.50
Cena netto: 12,86 zł
Cena wydawcy: 15,00 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Bącała-Ślęzak Marta

Przegryź dyktando jak smaczne mango Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej

 

Dyktando nie musi być wcale przykrym obowiązkiem.

Dyktando może być przyjaźni z ortografią początkiem.

Dyktando nie musi być nudne ani dla ocen paskudne.

Jeśli dobrze się postarasz,

wnet wyniki przyjdą zaraz,

bo gdy historyjka ortograficzna

dla młodego czytelnika jest sympatyczna,

ochota do nauki przychodzi z prędkością

motoru marki Suzuki.

Przegryź dyktando jak smaczne mango!

Zatańcz z ortografią porywające tango!

Błędy niech będą przeszłością,

a pisanie stanie się wreszcie przyjemną i zabawną czynnością!

 

Przegryź dyktando jak smaczne mango to zbiór zabawnych tekstów ortograficznych uwzględniających najważniejsze zasady polskiej pisowni na poziomie klas IV–VI szkoły podstawowej. Tematyka dyktand charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Autorka poprzez atrakcyjną formę językową zachęca młodego czytelnika do treningu ortograficznego, ale z humorem, a nie z dydaktycznym pazurem. Każda opowieść ma duszę, a zarazem ciepło i lekkość śmiechu dziecka. Nawet jesień nie jest nudna, ale pulsuje wesołym rytmem, „gdy na łące pojawia się jeż Hirek i urządza dyskotekę, na której didżejami są zające. […]

Długouche futrzaki w mig nastawiają kolorowe płyty z kapeluszy żołędzi i nieoczekiwanie impreza na całego się kręci”. Zimą kózka Józka znajduje we wróblu Grubasie największego przyjaciela. Wiosną można dotknąć „skrzydeł motyli: rusałki pawika […] czy bielinka, który lubi chrupać po cichu przed ogrodnikiem kapustę”,latem zaś „szklanka zwykłej herbaty zamieni się w mrożony napój, pachnący dżunglą”. Porywająca za pomocą magicznego pyłu jest „ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka”.

Marta Bącała-Ślęzak odkrywa przed małym czytelnikiem piękno nie tylko pór roku, ale także miasta Łodzi, z którego pochodzi. Ukazuje również zwyczaje i tradycje regionu łódzkiego, łączące pokolenia jak korzenie olbrzymiego dębu o nazwie Fabrykant czy pozornie różne dopływy tej samej rzeki, w której znajdują wspólny nurt.

Nowa propozycja edukacyjna Oficyny Wydawniczej „Impuls” jest świetną pomocą dydaktyczną dla uczniów. Dzięki niej radość dzieci z dobrych wyników z języka polskiego udzieli się z pewnością rodzicom i nauczycielom.

 

W książce znajdziecie 20 propozycji na Wasze ciekawe dyktando... pt. Baśniowy świat tworzę ja i ty, Ciekawska pszczoła, która nie lubiła czytania, Cieplutka chwilo, trwaj!, Dyskoteka jesienią?,  Dziecięcy świat i marzenie dorosłych, Ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka , Góral Hubert poddany bohaterskiej próbie, Jeden bieg dwóch rzek , Korzenie drzewa, które dojrzewa, Kropla wspomnień o dawnej Łodzi w kubku herbaty, O kucyku Leopoldziku i Teosiu – sympatycznym śledziku, Opowieść wiewiórki, która ma zęby długie jak ogórki, Przyjaciół mróz nie trzyma , Puchaty nieudacznik, Rap liścia jesienią , Świat jak ogród, Wiosenne marzenia zimą, Wiosenny brzask, Zapach lata  czy Zimowa mgła ...

Dane techniczne

ISBN 978-83-8095-335-2
Format A5
Objętość 38 stron
Oprawa miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl